Muharrem İnce İktidarın Seçim Vaadini Hatırlatarak Resti Çekti: “Gençlere iPhone 15 Verin de Görelim!”

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için verilen vaatlerden biri olan vergisiz telefon kampanyasına gönderme yapan Muharrem İnce, Apple etkinliğinin ardından iPhone 15 restini çekti. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda iktidara seslenen İnce, ‘Gençlere iPhone 15 verin, görelim…’ dedi.

Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce, Memleket Partisi’nden aday olmuştu. Ancak daha sonra adaylıktan seçildiğini açıkladı.

Bu süreçte AK Parti’nin gençlere vergisiz telefon kampanyası ile uygun fiyatlı akıllı cihazlara erişim kolaylığı vaadi çok konuşulmuştu.

Gel gelelim ki kampanyanın şartları hayal kırıklığı yarattı: Türkiye’de üretilen ve montajlanan akıllı telefon markalarını kapsadığı için gençler iPhone gibi hayalini kurdukları cihazlara ulaşamadı.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen Apple etkinliğinde merakla beklenen iPhone 15 sosyal medyanın ve gençlerin gündemine yerleşti.

Bunun üstüne Muharrem İnce’nin paylaşımı geldi. İnce, iktidara seslendiği mesajında gençlerin isteklerini hatırlattı.

İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Seçim dönemi bol keseden vaat vermek kolaydı” diye seslendi: “Haydi, gençlere iPhone 15’i vergisiz verin, görelim samimiyetinizi.”

??

Kullanıcılar İnce’nin bu sözlerine yanıt verdi.

“Vergisiz dahi verilse öğrencilerin yüzde kaçı alabilir ki ?”

“Vermeleri de iktisadi açıdan mantıklı değil zaten sayın İnce…”

Espriler de gecikmedi.

?

“Başka dertler var!”

iPhone 15 (128GB) 49 bin 999 TL’den satışa çıktı. Vergisiz olsa alır mıydınız? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x