Pistlerin Tozunu Attırmasına Rağmen Parasını Sosyal Medyadan Kazanan Dünyanın En Seksi Atleti Alica Schmidt!

Dünyanın en seksi atleti kabul edilen Alica Schmidt, hem pistte hem de pist dışında dünyanın en çok takip edilen sporcularından birisi. 1998 doğumlu Alman sporcu Alica Schmidt, Instagram’da 4.8 milyon, TikTok’ta ise 2 milyon takipçisiyle birlikte her geçen gün güzelliği ve başarısıyla takipçilerini büyülüyor.

Çekici görünümü, şık giyim tarzı ve etkileyici atletizmi sayesinde sosyal medyada fenomen haline gelen Alica Schmidt’i daha yakından tanıyalım?

“Eğer bir atletseniz, sadece spor yaparak geçiminizi sağlamakta çok zorlanırsınız” diyen Alica Schmidt, sosyal medyada milyonlarca takipçisiyle 2024 Paris Olimpiyatları’na katılmak için gün sayıyor.

Dünyanın en seksi atleti olarak adlandırılan Alman sporcu gelirinin büyük bir kısmını sosyal medya sayesinde kazanıyor.

1.75 cm boyunda ve 55 kilogram ağırlığında olan Alman sporcu ülkesini 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda temsil etmek istemiş fakat 4×400 yarışında performans sergileyememişti.

Schmidt, 2017 Avrupa Atletizm U20 Şampiyonası’nda 4 × 400 metre bayrak yarışında ikinci ve 2019’da U23 etkinliğinde üçüncü olarak dikkat çekmişti.

En geniş çapta tanınmasını ise sosyal medyadaki etkileyici görünümü, moda tarzı ve atletik yetenekleri ile elde etti.

Ekonomi dergisi Forbes 2022 yılında, “Dünyanın en başarılı 30 yaş altı insanları” listesine Alica Schmidt’i eklemişti.

Eğer olimpiyat oyunlarında ülkesini temsil ederse milli takımdan yalnızca 700 Euro aldığını belirten sporcu, gelirini artırmak için sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor.

Schmidt, “Özellikle Almanya’da atletizmle geçinmek kolay değil. Dolayısıyla birçok sporcunun bundan geçinmek ve antrenman yapmak için başka bir iş yapması gerekiyor.” diyerek durumunu özetliyor.

Seyehat ve otel masraflarını karşılamak için bile sponsor bulmak zorunda olduğunu belirten sporcunun sosyal medyadaki gücünü hafife almayın.

Schmidt, sosyal medyadaki varlığı sayesinde ne kadar para kazandığını bilinmese de sporculuktan kazandığı miktarın komik olduğunu söylemek güç değil.

2024 Paris Olimpiyatları’nda olmak için gece gündüz çabalayan ve bunu çabasını göstererek ilham olmaya çalışan Alica Schmidt’e hayran olmamak elde değil?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir